Gry planszowe cieszą się dużą popularnością od wielu lat i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ podczas rozgrywki można poprawić koncentrację czy logiczne myślenie oraz wypłynąć pozytywnie na wyobraźnię. Poza tym jest to świetne do spędzenia wspólnego czasu z rodziną bądź znajomymi. Dzięki zapewnianiu rozrywki przez gry planszowe czas bardzo szybko mija. Powstało wiele rodzajów takich gier kierowanych do innych grup wiekowych. Dlatego możemy wyróżnić gry dla dzieci, na imprezę, strategiczne oraz rodzinne. Wszystkie tytuły można dopasować do konkretnej grypy wiekowej ponadto to wyboru mamy tematykę gry i jej klimat. Jednakże dzisiaj skupimy się na grach opierających się na wspólnej rywalizacji członków rodziny.

Jakie gry planszowe rodzinne są odpowiednie?

Gry planszowe rodzinne są fajnym pomysłem na spędzenie mile czasu oraz wzmocnienia rodzinnych więzi. Takie gry mogą niezapominanie urozmaicić wieczór oraz spowodować wystąpienie pozytywnych emocji. W sklepach znajdziemy wiele gier z tego typu, dlatego możemy wybrać adekwatną grę pod względem jej charakterystyki, aby wszyscy domownicy dobrze się bawili

-Rummikub– Jest to jedyna z gier planszowych dedykowana rodzinom. Jej zasady nie są skomplikowane, nawet gdy dojdzie do sytuacji, w której jeden z graczy nie zrozumie zasad rozgrywki, to może wszystkiego się dowiedzieć w szczegółowej instrukcji. Aby zwyciężyć w Rummikubie, należy wykładanie na stół określonych sekwencji liczb bądź ciągu w taki sposób, by u danego gracza wszystkie kostki z liczbami zostały wykorzystane. Zwycięzca zostaje osoba, która zgromadzi najwięcej punktów.

-5 sekund- W tej grze bardzo ważne jest szybki mówienie oraz myślenie. Jak sama nazwa wskazuje na zadane pytanie, musimy odpowiedzieć w przeciągu 5 sekund. Jednakże występuje jeszcze dodatkowo utrudnienie. Mianowicie  odpowiedzi poszczególnych graczy na gorącym krześle nie mogą się powtarzać. Ten tytuł idealnie nadaje się, aby urozmaicić rodzinne wieczory.